MAKYAJ

MAKYAJ
makyaj

CİLT BAKIMI

CİLT BAKIMI
cilt bakımı

MAKYAJ

MAKYAJ
makyaj

Emily 109 Göz Kalemi ile İlham Makyajı

Eminim ki çoğumuzun günlük, işe giderken veya biraz kafa dağıtmaya çıktığında yaptığı imza makyajlar vardır. Mönümüzün elemanları göz kalemi, belki sadece bir maskara ve dudak rengi ruj ya da iddiasız-sade bir eyelinerdır. Kendi adıma konuşmam gerekirse, bu imza makyaj olayını bırakalı epey oluyor. Renklerle oynamak, defile makyajlarını günlük hayata uyarlamak beni ciddi anlamda heyecanlandırıyor. 

Bu sefer sizi de oyunuma ortak eden bir seri yapmaya karar vermemle, açılışı yapıyorum. Instagram üzerinden severek takip ettiğim makyaj sanatçısı Patrick'in Olivia Munn üzerinde uyguladığı makyajı görüp 'hemen bunu deniyorum' dedim.

Hepimizin çocukluğunda travma yaratmış o mavi kalemli-farlı makyajlardan sonra yine de şöyle derin bir nefes alıp tekrar mavi kalemleri elimize almaya cesaret edebileceğimiz uygulamaları göreceğiz şimdi. 

Maviyi sevelim, ona sarılalım. Hele ki kahverengi gözlüyseniz, sizler daha sıkı sarılın. Doğru tonda bir mavi, doğru uygulama, doğru renk kombini ile yapamayacağınız tek şey o makyajı kötü yapmak olacaktır.


Mavi göz makyaj ile şeftali-kahvenin mükemmel dansı. Buyurun..

Benim uygulamam ise biraz belirgin-buğulu bir eyeliner ve hafif dağınık, doldurulmak için çok fazla  uğraşılmamış kaşlarla oldu. Bence Emily göz kalemi (yanlış hatırlamıyorsam 3,50 TL) fiyatı ile kalıcılık performansı gayet iyi bir ürün. Göz içlerinde kalıcı olmasa da, deriye temas eden noktalarda akma yapmıyor. Hafif bir uygulama yapıp dağıtırsanız rengi yeşilimsi bir hal alıyor. 
Gelin bir dahaki mavili makyajımıza ilham olabileceklere bakalım,


Marc Jacobs defilesindeki bu makyajı hafızalara atalım. Mavi ile turuncu-kahve uyumunu söylememe gerek var mı? Kaşlar yine uğraşılmamış.


Janelle Monae ne yapsa havalı görünüyor. Bu kadın istediği kadar yanlış makyaj yapabilir. 


Mavi kalemi biraz da göz kapaklarına taşıyarak, koyu kahvelerle smokey etkisi verirsek sofistike görünebiliriz.

Umarım gözünüze hitap eden bir yazı olmuştur.

Sevgiler...


Hiç yorum yok