MAKYAJ

MAKYAJ
makyaj

CİLT BAKIMI

CİLT BAKIMI
cilt bakımı

MAKYAJ

MAKYAJ
makyaj

Göz Makyajı - 2016/2017 Sonbahar Kış Trendi

Merhaba, Kırmızıyı dudaklarda çok sevdiğimiz fazlaca belli olduğuna göre sıra bunu gözlere taşımaya geldi. Zira bu sene kırmızı gözlerle epey haşır neşir olacağız gibi görünüyor. Bu kış markaların makyaj koleksiyonlarında 'burgundy' olarak tabir edilen şarap rengi, kırmızılar, kırmızıya çalan bordolar far paletlerinde yerini aldı. Ben de göz makyajında klasik çizgiden çıkmak isteyen siz sevgili okurlarıma fikir olması açısından bazı seçenekler hazırladım.

Far deyince göz kamaştıran renkleriyle MAC'i inceleyelim. Tekli farlardan edinebileceğiniz gibi, palet oluşturmak üzere istediğiniz tonları bir araya getirebilirsiniz. Bu da olmazsa, markanın kendisinin seçip hazırladığı paletlere göz atabilirsiniz.
MAC deep damson - source Temptalia

MAC cranberry - source Temptalia

MAC Burgundy Times Nine - source sophistikat.ie

NYX Eye Pencil Rust rengi (fotoğrafta en üstteki renk) size tek bir ürünle, uğraşılmamış ama gösterişli bir göz makyajı çıkaracak cinsten.

source maximalista.co.uk

 Sırada ise artık herkesin bildiği, göz makyajına ilgisi olmayanların bile indirim dönemlerinde dikkatini çeken The Balm Meet Matte Trimony far paleti var. Sayesinde tek bir palet ile ister turunculuk içeren kahverengilik ister kızıllık isterseniz de mor-mürdümler ile dumanlı gözler elde edebilirsiniz. 


Geldik benim favorime. Sleek markasının Gratis mağazalarına gelmesiyle kavuşmayı en istediğim ürün hiç şüphesiz Sunset far paletiydi. Işıltılı far sevmeyenleri bile kendine çekeceğine garanti verebilirim. Adının hakkını veren günbatımı renkleriyle tam istediğiniz kırmızımsılığı, dilerseniz pembe tonlarıyla dilerseniz altınla birleştirebilirsiniz. 
Son ürün ise henüz denemediğim ama oldukça merak ettiğim Golden Rose Wet&Dry 07 numaralı far paleti. Paleti sizlere fikir olması için seçmemin sebebi dürüst olmam gerekirse, sağ alttaki renktir. Tam sezonun trend rengi.

Evet, şöyle bir bakınca insanın gözüne çok estetik gelen renkler hepsi. İyi ki bu sezon kahvelerin, kiremitlerin, bakırların yanına bir de göz alıcı kırmızılar eklenmiş dedirtiyor doğrusu. Umarım sizler de benim gibi bakarken keyif almışsınızdır. 

Hiç yorum yok