MAKYAJ

MAKYAJ
makyaj

CİLT BAKIMI

CİLT BAKIMI
cilt bakımı

MAKYAJ

MAKYAJ
makyaj

The Balm Meet Matte Hughes Likit Mat Ruj - Committed

Merhaba, likit mat rujlar piyasaya çıktıklarından beri makyajseverler tarafından büyük ilgi odağı oldu ve olmaya da devam ediyor. Özellikle uygun fiyatlı markaların, 'high end' olarak tabir edilen markaları bu konuda geride bile bıraktığını açıkça görüyoruz.


Likit mat rujlar sürümleri, duruşları ve kalıcılıkları bakımından tercih edilmeyecek gibi değil açıkçası.

The Balm markasına ait likit mat rujlar o kadar çok övüldü ki, ben de denemek istedim ve hemen günlük kullanabileceğim, sade bir renk olan Committed rengini tercih ettim.Rujun rengi kabında kahve alt tonlu bir şeftali gibi dursa da, dudağıma sürdüğümde kuruduktan sonra çok güzel bir pembeye dönüştü. Bence günlük kullanılabilecek, hatta koyu göz makyajlarına da yakışabileceğini düşündüğüm güzel bir kirli pembe. Ne açık pembe ne de mavi alt tonlu olmaması sebebiyle, buğday ve esmer tene sahip olanlara da oldukça yakışacaktır.

Yapısına gelince, kullandığım likit mat rujlar içerisinde en kurutmayanı diyebilirim. Sürer sürmez kendini hemen sabitlemiyor. Dudağınızda kuruduktan sonra bile hafif yumuşak bir his devam ediyor. Tabi biz yine de tedbirli olup, önceden dudak kremimizi sürelim. Zira, dudak çizgilerimizi belli edecektir.Kalıcılık konusunda eğer herhangi bir şey yiyip içmezseniz, gününüzü belki bir kere tazelemeyle bitirebilirsiniz. Yemek yedikten sonra elbette bir kısmı siliniyor. Yine de kalıcılığı genel olarak güzel ama 'mükemmel, hiç oynamıyor' da değil.

Bence indirim döneminde alınabilecek, oldukça güzel bir renge ve yapıya sahip, çok güzel bir likit mat ruj. Ki, The Balm sık sık indirime giren bir marka, sıkı takip edin derim.

Sevgiler...
Hiç yorum yok